Od roku 2011 hlavním záměrem výrobce palubních kamer VIOFO je zlepšení kvality obrazu svých produktu, a to u všech typu jednokanálových, dvoukanálových nebo tříkanálových modelů. Je faktem to, že model VIOFO T130-3CH uvedený na trh v loňském roce výrazně zlepšuje kvalitu nahrávání v nocí interiérovou kamerou díky novému senzoru Omnivision Nyxel, integrujícím technologii výrazného zvýšení citlivosti NIR lepší absorpci fotonů ve srovnání s jinými technologiemi NIR. To znamená vylepšené noční vidění, které umožňuje palubním a bezpečnostním kamerám zachytit jasnější obraz z větší vzdálenosti. Letos VIOFO dosáhlo nových úspěchů ve vývoje palubních kamer, a představilo zajímavý model A229 Duo. Tato nová generace palubních kamer pod názvem VIOFO A229 Duo, vypadající jako vylepšená verze řady A129, je inovativně vybavena zadní kamerou s vysokým rozlišením Quad HD 2K, která zatím má nejvyšší rozlišení na trhu pro nahrávání záznamu za vozidlem. Co všechno ještě se musíme o této nově povedené palubní kameře dozvědět? Podíváme se spolu náhlavní předností tohoto produktu.

2K+2K ROZLIŠENÍ VIDEO PRO PŘEDNÍ A ZADNÍ ZÁZNAM
A229 Duo podporuje vysoké rozlišení Quad HD 1440P30fps u přední a Quad HD 1440P30fps u zadní kamery. Existuje názor, že řídcí mají tendencí dodržovat vetší distance od vozidla na kterém je namontovaná zadní kamera a tím minimalizují rizika nárazu zezadu. Nyní se zadní kamerou s vysokým rozlišením 2K můžete snadno zachytit SPZ vozidla u nehody která se odehrála za vámi, nebo poskytovat důkazy obtěžovaní vzadu jedoucího vozidla. Vestavěný objektiv se světelností F1,6 a technologie WDR jsou také skvělými pomocníky pro pořizování detailnějších snímků ve dne i v noci.

2,4PALCOVÝ HD DISPLEJ

Na rozdíl od běžné 2palcové obrazovky VIOFO je palubní kamera A229 Duo vybavena větším 2,4palcovým HD displejem, který poskytuje přehlednější živý náhled a lepší rozložení tepla přístroje, čím se zvětšuje výkon a odolnost. Kromě led indikátorů „REC“, „MIC“, „Wi-Fi“ byly na přední panel přidány dva nové LED indikátory „PWR“ a „GPS“, které vám pomohou snadno zjistit stav kamery a funkce GPS.

SNADNÁ INSTALACE S 2,8 MM TENKÝM KOAXIÁLNÍM KABELEM

A229 Duo se vyznačuje prémiovým kompaktním designem a k tomu nově použila 2,8 mm super tenký koaxiální propojovací kabel s miniaturními konektory pro snadnou skrytou instalaci, díky čemuž je montáž palubní kamery uživatelsky jednoduchá především pro začátečníky. Navíc koaxiální kabel umožňuje lepší redukci elektromagnetického rušení než tradiční typy kabelů.

NAPÁJECÍ KABEL USB-C A DVA NAPÁJECÍ PORTY

Aby bylo možné přizpůsobit napájení pro instalací na více typů vozidel, je palubní kamera VIOFO A229 Duo vybavena oboustranným napájecím kabelem USB-C a dvěma napájecími porty USB-C, jedním na levé straně přední kamery a jedním na horní straně modulu GPS. Ve srovnání s micro USB kabely mohou USB-C kabely přenášet více energie a nabízejí stabilnější napájení.

Tipy: GPS Modul bude fungovat v obou způsobech napájení bez ohledu na to, který napájecí port je použit pro napájení.

DVOUPÁSMOVÉ 5GHZ A 2,4GHZ Wi-Fi

Kamera A229 Duo podporuje dvoupásmové Wi-Fi 5GHz a 2,4GHz. Díky Wi-Fi připojení je docela pohodlné ovládat a kontrolovat videa na vašem smartphonu prostřednictvím aplikace VIOFO, včetně nabídky nastavení, živého náhledu přední a zadní kamera, přehrávání nahraných videí a stahování/sdílení video souborů. Co stojí za zmínku, VIOFO A229 Duo je postavena na vylepšené technologií 5GHz Wi-Fi připojení, která poskytuje přenosovou rychlost až 8 MB/s, což 4krát rychlejší, než je u tradiční 2,4GHz Wi-Fi. Kromě toho je kompatibilní s většinou nových modelů smartphone.

INTELIGENTNÍ HLASOVÉ UPOZORNĚNÍ

Auto kamera A229 Duo, disponuje hlasovým upozorněním ve více jazycích, které vám pomůže potvrzovat změny nastavení, jako je, například zapnutí/vypnutí nahrávání zvuku, a připomene vám události, jako je ochrana videa nebo chyba paměťové karty. Nemusíte se bát, že byste ztratili důležitá videa, protože A229 Duo vás bude vždy včas informovat, pokud něco brání nahrávání. Tuto funkce se dá vypnout v nastavení.

INTEGROVANÝ GPS DRŽÁK

Držák s integrovaným GPS modulem může sledovat údaje o trase během vaší cesty a nahrávat data o rychlosti a aktuálním čase ve video souboru, což následně umožňuje zobrazovat tyto údaje při přehrávání. GPS modu též odpovídá za aktualizaci času palubní kamery a synchronizuje ho s časem GPS, aby byly video soubory správně označeny časovým razítkem.

3 POKROČILÉ PARKOVACÍ REŽIMY

Palubní kamera A229 Duo má tři pokročilé parkovací režimy, automatickou detekci událostí, timelapse(časosběrné video) a záznam s nízkou bitovou rychlostí, které pomáhají řidičům zachytit veškeré důkazy během parkování.

Tipy: Chcete-li používat parkovací režimy A229 Duo, doporučujeme použít kabel VIOFO HK4, jehož funkce ACC automaticky přepne palubní kameru A229 Duo do parkovacího režimu nebo zpět do normálního nahrávání.

VOLITELNÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ

EXTERNÍ MIKROFON 
Model VIOFO A229 podporuje externí mikrofon s konektorem 3,5 mm Jack. Můžete ho připojit přímo k auto kameře. Pomocí externího mikrofonu získáte vylepšenou kvalitu zaznamenaného zvuku ve srovnání s integrovaným mikrofonem.

HK4 HARDWIRE KIT

Parkovací režim poskytuje nepřetržitý dozor na zaparkované vozidlo. Pokud je motor vypnutý, pro napájení auto kamery používá se bezpečnostní modul podpěťové ochrany autobaterii pod názvem HK4 Hardwire Kit, který zajišťuje nepřetržité napájení auto kamery a chrání autobaterii před vybitím. Tento bezpečnostní modul vám umožňují nastavit mezní hodnotu napětí se 4 možnostmi. Když napětí baterie vozidla klesne na mezní hodnotu, HK4 Hardwire Kit přestane napájet přístrojovou kameru, čímž zabraní vybití vaši auto baterii.

CPL POLARIZAČNÍ FILTR

Filtr lze použít ke snížení odrazů a odlesků od okenního skla a povrchu vozovky. Funguje stejně jako polarizační sluneční brýle a v mnoha situacích výrazně zlepšuje kontrast a kvalitu obrazu.

BLUETOOTH OVLÁDACÍ TLAČÍTKO

Nouzové dálkové ovládání s technologií Bluetooth lze umístit na vhodné místo, které umožňuje bezpečné a snadné použití ovladače při řízení. Stisknutím tlačítka okamžitě uzamknete aktuální videoklip.